Prosíme, aby jste při nové registraci postupovali dle manuálu. Především vyplňujte Jméno v celé jeho pravdivé podobě a do závorky uveďte název skupiny: Příklad: Franda Vomáčka (Čtrnáctka)
Interní
Pro rodiče a děti
Stanové letní tábory v klasickém přírodním stylu začínají být zase IN.

ctrnactka logoKdyž se řekne letní tábor, každý si představí zábavné týdny v přírodě plné her, poznávání kamarádů a nových zážitků. Skupina Čtrnáctka se práci s dětmi věnuje již více než 40 let.

Zkušený kolektiv vedoucích připravuje pro děti každoročně dvoutýdenní výpravy do světa fantazie a her. Stejně tomu tak bude i letos, kdy v termínu 29.6. – 13.7. pořádá nedaleko Slatiňan přesně takový letní tábor pro děti od 1. do 9. třídy.

Náš letní tábor, který má již více než třicetiletou tradici, umožňuje dětem objevovat nejen kouzla přírody, ale mají možnost naučit se základům zdravovědy, orientace nejen na mapě i dalším trampským dovednostem. Žádný rok není stejný. Děti vždy čeká nová a napínavá celotáborová hra, která je může zavést na druhou stranu zeměkoule, do dávného pravěku nebo hlubokého vesmíru. V minulých letech jsem poznávali krásy starověkého Egypta, objevovali tajemství Chicaga 20.let, hledali poslední lidskou platnetu skrytou v temném vesmíru nebo pomáhali Indiana Jonesovi objevit svatý Grál. Pět desítek dětí každoročně poznává krásy táboření při zábavných hrách a soutěžích, které jim umožní poznat se navzájem v rámci různorodého kolektivu.

 
Jak vybrat správný tábor pro naše děti

phoca_thumb_l_IMG_8466Je vcelku zřejmé, že je rozdíl mezi účastí na táboře oddílu, do kterého dítě chodilo celý rok a podnikovým táborem. Je rozdíl mezi táborem s cestovní kanceláří, která se pořádáním táborů zabývá a táborem, který je zároveň soustředěním sportovního oddílu. Je rozdíl mezi vodáckým a cyklistickým táborem, je rozdíl mezi táborem v chatkách a ve stanech. To co je zřejmé na první pohled, je však třeba si uvědomit do důsledku a různé druhy táborů raději pojímat jako naprosto odlišné akce, než jako totéž s drobnými odchylkami. 

 
Co si zabalit s sebou do batůžku na 3 denní výpravu

batuzek

Před každou výpravou určitě každý z nás řeší problém, co vše a jak si zabalit do batohu. Výpravy jsou pokaždé jiné, jak programově, tak i co se týče počasí a na celý víkend je třeba počítat s každou situací.

Začneme tedy s výběrem batohu. Určitě se vyplatí značkový a velikost vždy kolem 50-65L. Nechte si v obchodě poradit, oni už vědí, který přesně budete potřebovat. Vždy se vyplatí do batohu investovat více, neb životnost batohu je klidně i 10let. Ze zkušeností určitě doporučuji batoh s pláštěnkou, protože jakmile začne pršet, pláštěnka na tělo určitě nestačí. Jakmile nám zmoknou věci v batohu, nemáme možnost se převléct do suchého.

 
Jak si vyrobit kytičkový a trojůhelníkový náramek
 
Jak si vyrobit plastická zvířátka
 
Indiánská hra Šest pecek
 
Jak si vyrobit ,,středověký" suvenýr a upéct placku
 
Jak si vyrobit ,,středověký" šperk